Vyberte stranu

Kontaktujte nás

Zavolajte nám ešte dnes. Tešíme sa na Vás!

Adresa

085 01 Bardejov
Slovensko

Zavolajte nám

0948 289 907

Email

info@elektrix.sk

Email

Potrebujete elektrikára?

Ozvite sa nám

11 + 5 =

F.A.Q.

Časté otázky

u

Viete nám spracovať realizačný projekt rekonštrukcie elektro ak budete realizovať rekonštrukciu?

ÁNO.

Naša firma v prípade, že realizuje rekonštrukciu elektrickej inštalácie bytovky, a vypracovali sme aj projekt na tútu rekonštrukciu, cenu za projekt odrátame z celkovej ceny realizácie.

u

Môžem spojiť Cu vodič bleskozvodu s AlMgSi cez nerezovú svorku napr. SS ?

Áno môžete, ba priam je to nevyhnutné pretože spájanie Medi (Cu) s hliníkom (Al) alebo zliatinou hliníka (AlMgSi) je z dôvodu vzniknutia kórozie zakázané. Spojiť tieto dva materiály je možné len cez nerezovú svorku. 

u

Hlavný prívod do bytu - v trubke alebo zasekaním?

Často sa stretávame s otázkou, či je možné zatiahnúť hlavný prívod pre byt do existujúcej trubky alebo je nutné tento prívod viesť zasekaním alebo v PVC lište?

Hlavný prívod do bytu je možné zatiahnúť do existujúcej trubky, avšak nie je to vždy pravidlo a sú situácie, kedy sa to nedá. Bohužiaľ tento stav sa zistí až pri zaťahovaní hlavného prívodu. Obhliadkou vieme zistiť či je prívod v existujúcej trubke ale či je možné niečo do nej zatiahnúť, zistíme až pri realizácii.

Ďalší problém môže nastať vtedy keď hlavný prívod zaťahujeme pre 3f pripojenie, vtedy je toto zatiahnutie vo väčšine prívpadov nereálne a 3f hlavný prívod musí byť zasekaním pod omietku alebo po povrchu v PVC žľabe.